Bakı
Baku booked.net
+30°C
FreeCurrencyRates.com
AZ RU EN
Həsən bəy Zərdabi
“ Mətbuat cəmiyyətin güzgüsüdür. ”

Həsən bəy Zərdabi

AvroLiqada 4-cü tur - Bütün NƏTİCƏLƏR  

  17
09:35 09-11-2018
Şriftin ölçüsünü dəyiş  

Ötən axşam Avropa Liqasının qrup mərhələsində 4-cü  turun oyunları keçirilib. 

Paralel.az xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.

Turnirdə ölkəmizi təmsil edən “Qarabağ” səfərdə “Vorskla”nı məğlub edib. E qrupunun digər cütlüyü “Arsenal”-“Sportinq” oyunu isə qolsuz bərabərliklə başa çatıb. Bu qələbə ilə xalını 10-a yüksəldən London klubu "pley-off"a vəsiqəni təmin edib.  


IV turun oyunlarından sonra "Arsenal”la yanaşı, "Ayntraxt” (Almaniya), "Latsio” (İtaliya), "Çelsi” (İngiltərə), "Sürix” (İsveçrə), "Bayer” (Leverkuzen, Almaniya) və "Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) klubları 1/16 final mərhələsinə vəsiqəni təmin ediblər. 


8 noyabr

G qrupu

“Spartak” (Moskva, Rusiya) - "Reyncers” (Şotlandiya) - 4:3 
“Rapid” (Vyana, Avstriya) - “Vilyarreal” (İspaniya) - 0:0


1.

Vilyarreal

4

1

3

0

10:5

6

2.

Spartak Moskva

4

1

2

1

7:8

5

3.

Reyncers

4

1

2

1

8:7

5

4.

Rapid

4

1

1

2

3:8

4



H qrupu

 “Apollon” (Kipr) - “Ayntraxt” (Almaniya) - 2:3 
“Latsio” (İtaliya) - “Marsel” (Fransa) - 2:1 


1

Ayntraxt

4

4

0

0

11:4

12

2.

Latsio

4

3

0

1

8:7

9

3.

Marsel

4

0

1

3

5:9

1

4.

Apollon

4

0

1

3

5:9

1

 

I qrupu

“Genk” (Belçika) - “Beşiktaş” (Türkiyə) - 1:1 
Malmö” (İsveç) - “Sarpsborq” (Norveç) - 1:1 


1.

Genk

4

2

1

1

8:6

7

2.

Sarpsborq

4

1

2

1

6:6

5

3.

Malmö

4

1

2

1

4:4

5

4.

Beşiktaş

4

1

1

2

6:8

4

 

J qrupu


“Akhisar” (Türkiyə) - “Sevilya” (İspaniya) - 2:3 
“Krasnodar” (Rusiya) - “Standard” (Belçika) - 2:1 

1.

Krasnodar

4

3

0

1

6:4

9

2.

Sevilya

4

3

0

1

15:5

9

3.

Standard

4

2

0

2

6:9

6

4.

Akhisar

4

0

0

4

3:12

0

 
K qrupu


“Astana” (Qazaxıstan) - “Yablonets” (Çexiya) - 2:1 
 “
Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - Renn” (Fransa)  - 3:1 

1.

Astana

4

2

2

0

7:4

8

2.

Dinamo Kiyev

4

2

2

0

9:6

8

3.

Renn

4

1

0

3

4:8

3

4.

Yablonec

4

0

2

2

5:7

2

 

L qrupu


BATE
(Belarus) - “Çelsi” (İngiltərə) - 0:1 
MOLVidi” (Macarıstan) - PAOK (Yunanıstan) - 1:0 
 

1.

Çelsi

4

4

0

0

6:1

12

2.

MOL Vidi

4

2

0

2

3:3

6

3.

PAOK

4

1

0

3

4:5

3

4.

BATE

4

1

0

3

4:8

3

 

A qrupu


“Ludoqorets” (Bolqarıstan) - AEK (Kipr) - 0:0

Bayer” (Almaniya) - “Sürix” (İsveçrə) - 1:0

1.

Bayer Leverkuzen

4

3

0

1

10:7

9

2.

Sürix

4

3

0

1

5:3

9

3.

Ludoqorets

4

0

2

2

3:5

2

4.

AEK

4

0

2

2

3:6

2

 

B qrupu

 

“Seltik” (Şotlandiya) - “Leyptsiq” (Almaniya) - 2:1
“Rusenborq” (Norveç) - “Zalsburq” (Avstriya) - 2:5

1.

Zalsburq

4

4

0

0

14:5

12

2.

Leyptsiq

4

2

0

2

8:6

6

3.

Seltik

4

2

0

2

4:6

6

4.

Rosenborq

4

0

0

4

3:12

0



C qrupu

“Slaviya” (Çexiya) -  “Kopenhagen” (Danimarka) - 0:0
“Bordo” (Fransa) -  “Zenit” (Rusiya) - 1:1

1.

Zenit

4

2

2

0

5:3

8

2.

Slaviya

4

2

1

1

2:1

7

3.

Kopenhagen

4

1

2

1

3:3

5

4.

Bordo

4

0

1

3

3:6

1



D qrupu

“Fənərbaxça” (Türkiyə) -  “Anderlext” (Belçika) - 2:0 
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) - “Spartak (Trnava, Slovakiya) - 3:1

1.

Dinamo  Zagreb

4

4

0

0

11:3

12

2.

Fənərbaxça

4

2

1

1

7:6

7

3.

Spartak Trnava

4

1

0

3

3:7

3

4.

Anderlext

4

0

1

3

2:7

1

 

E qrupu

“Vorskla” (Ukrayna) - “Qarabağ” (Azərbaycan) - 0:1
“Arsenal” (İngiltərə) - “Sportinq” (Portuqaliya) - 0:0

 

1.

Arsenal

4

3

1

0

8:2

10

2.

Sporting

4

2

1

1

4:2

7

3.

Vorskla Poltava

4

1

0

3

4:7

3

4.

Qarabağ

4

1

0

3

1:6

3


F qrupu

“Betis” (İspaniya) - “Milan” (İtaliya) - 1:1
“Olimpiakos” (Yunanıstan) - “Düdelanj” (Lüksemburq) - 5:1

1.

 Betis

4

2

2

0

6:2

8

2.

Milan

4

2

1

1

6:4

7

3.

Olimpisakos

4

2

1

1

8:4

7

4.

Dudelanj

4

0

0

4

1:11

0


Yazarlar